Aktualności


Ile wyjazdów tyle powrotów
29 maja 2018

29 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka.

- Tegoroczny apel jest uroczystością szczególną, gdyż obchodzony jest w roku jubileuszowym, stulecia odzyskania niepodległości. Polacy z dziejowej próby wyszli zwycięsko. Dzięki bohaterom tamtych wydarzeń, możemy dzisiaj korzystać z wolności i niepodległości. Historia potwierdza, że w wielu zrywach niepodległościowych, brali udział i przelewali krew  również strażacy, którzy oprócz gaszenia pożarów i ratowania ludzi, często zamieniali  prądownicę na karabin do walki z okupantem.  – mówił podczas wystąpienia Komendant zawierciańskiej jednostki bryg. Artur Łągiewka.

Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, oprócz życzeń dla wszystkich strażaków zawodowych, jak i druhów z jednostek OSP działających na terenie powiatu, odniósł się do powstania i działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomniał, że pierwszy Ogólnopolski Zjazd Straży Pożarnych odbył się w Warszawie w dniach 8-9 września 1921.

W trakcie uroczystości strażacy z miejscowej jednostki odebrali awanse, wyróżnienia i podziękowania. Poświęcone zostały nowe samochody, które zasilił tabor jednostki KP PSP w Zawierciu.
 

Pozostałe aktualności