Aktualności


Azot pod kontrolą
8 marca 2019

Realizacja projektów w ramach modernizacji gospodarstw rolnych, kontrola wymogów z programu działań Kampania 2019 oraz dopłaty bezpośrednie – to tylko niektóre z tematów omawianych dziś podczas szkolenia dla rolników, zorganizowanego przez Śląski Oddział ARiMR, Biuro Powiatowe ARiMR w Zawierciu oraz Powiatowy Zespól Doradztwa Rolniczego w Zawierciu.

Wśród najważniejszych wymogów, które wynikają z aktualnie obowiązujących przepisów są:

- przestrzeganie terminów nawożenia;

- ewidencja stosowania nawozów azotowych;

- opracowanie przez rolników Planu nawożenia azotem, oparty na analizie gleby – tu wsparciem służy aplikacja dostępna na stronie: www.cdr.gov.pl;

- określenie przez rolników maksymalnych dawek azotu – wsparcie aplikacji na stronie www.cdr.gov.pl,

- sposób dokumentacji nabywania i zbywania nawozu naturalnego.

Specjaliści z ARiMR przypomnieli, że do dnia 14 marca rolnicy mogą złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w roku 2019 w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2018 r.

Od 15 marca będą składać wnioski za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

W szkoleniu uczestniczyli ze strony organizatorów m.in. Dawid Zamora – Zastępca Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Beata Chawuła – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR i Paweł Bartos, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zawierciu. Powiat Zawierciański reprezentował Paweł Sokół – Członek Zarządu.

Pozostałe aktualności