Aktualności


XVIII Rajd Szlakiem Kosynierów okolic Szczekocin
6 czerwca 2019

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach i wystrzałem armatnim rozpoczął się XVIII Pieszy Rajd - Zlot Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin zorganizowany w 225 rocznicę bitwy Tadeusza Kościuszki pod Szczekocinami.

Do mety w Chałupkach uczestnicy dochodzili trzema trasami: ze Szczekocin, Moskorzewa i Słupi. W tym czasie zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć obraz, namalowany dla uczczenia Bitwy pod Szczekocinami - przez miejscowych artystów: Zofię Fabjańską, Urszulę Pytlarską, Urszulę Kowalczyk i Mirosława Szreniawskiego.

Organizatorami Rajdu byli: Jacek Lipa - Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny, Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki w Szczekocinach, MGOKiS Szczekociny, Sołectwo Chałupki – Sołtys Anna Kwiecień, Wójt Gminy Słupia Jędrzejowska, Wójt Gminy Moskorzew i PTTK Oddział Zawiercie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Zawierciański, Starosta Jędrzejowski i Starosta Włoszczowski.
Powiat Zawierciański reprezentował Paweł Sokół, Członek Zarządu.

W rajdzie udział wzięło ponad 400 dzieci z trzech powiatów. Silną reprezentację miała gmina Szczekociny, ale nie zabrakło też uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej z Zawiercia.

Pozostałe aktualności