Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Dziękczynna Msza Św. Dożynkowa - 23.08.2020r.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu odbędzie się uroczysta Msza Św. Dożynkowa celebrowana przez Ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego.

Udział w Mszy Św. zapowiedziały delegacje z terenu gmin powiatu zawierciańskiego.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju - zrezygnowaliśmy z części artystycznej, towarzyszącej zazwyczaj Dożynkom Diecezjalno-Powiatowo-Gminnym. Uroczystości kościelne również odbywać się będą w węższym niż zazwyczaj gronie.

Przed Mszą Św. o godz. 11.30 przeprowadzony zostanie Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy – zwycięski wieniec będzie reprezentował nasz region podczas Dożynek Jasnogórskich.

Organizując uroczystość - chociaż w znacznie skromniejszym niż zazwyczaj wymiarze - chcemy podtrzymać wieloletnią tradycję naszego regionu, podziękować podczas dożynkowej Mszy Św. za tegoroczne plony i w ten sposób okazać także szacunek mieszkańcom, utrzymującym się w naszym regionie z rolnictwa.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Zapraszamy!

Dziękczynna Msza Św. Dożynkowa - 23.08.2020r.20 sierpnia 2020 > W najbliższą niedzielę o g

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności