Starostwo Powiatowe w Zawierciu

III Edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wicestarosty Powiatu Zawierciańskiego Pawła Sokoła

0a 

W piątek 2 czerwca na kompleksie sportowym Orlik w Szczekocinach odbyła się III edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wicestarosty Powiatu Zawierciańskiego Pawła Sokoła. Uczestniczyło w nim 93 młodych zawodników rocznika 2011/2012.

- Kiedyś, podczas rozmowy z Mariuszem Domagalskim – nauczycielem i trenerem piłki nożnej -  zastanawiałem się, co zrobić, żeby lepiej zintegrować młodzież z pobliskich miejscowości. I tak wymyśliliśmy ten Turniej – wspomina Paweł Sokół, Wicestarosta Zawierciański.Integracja poprzez sport jest chyba najlepsza, a uśmiech dzieci – to wspaniała nagroda dla organizatorów.

8 zespołów rywalizowało ze sobą w dwóch grupach, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do rozgrywek pucharowych.

Ostatecznie:

I miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu;

II miejsce zajęli młodzi zawodnicy ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szczekocinach;

III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Szczekocinach.

W rywalizacji sprawnie walczyli także zawodnicy z Zespołu Szkół Społecznych w Rokitnie, Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie, Zespołu Placówek Oświatowych w Chlewicach, Zespołu Szkół w Goleniowach oraz SP nr1 „Szerszenie” Szczekociny.

Po zakończeniu boiskowych zmagań drużyny otrzymały z rąk Wicestarosty Zawierciańskiego Pawła Sokoła, Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa, Burmistrza Szczekocin Jacka Lipy i Mariusza Domagalskiego – współorganizatora Turnieju: pamiątkowe puchary, dyplomy, upominki oraz medale. 

Statuetkami uhonorowano najlepszych zawodników:

- najlepszą zawodniczkę turnieju – Zosia Madejska z Zespołu Placówek Oświatowych w Chlewicach, 

- najlepszego bramkarza turnieju – Szymon Seweryn z drużyny SP Żarnowiec (dwie stracone bramki w całym turnieju), 

- autora najpiękniejszej bramki III edycji turnieju – Janek Gąsior z SSP Szczekociny, 

- najlepszego strzelca rozgrywek – Karol Nowakowski z SSP Szczekociny (12 bramek),

- najlepszego zawodnika turnieju - Mikołaj Mazurek, reprezentujący Szkołę Podstawową w Żarnowcu. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności