Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Kolejami Śląskimi z Zawiercia do Krakowa

W niedzielę 31 sierpnia Koleje Śląskie uruchomiły trzy pary przyspieszonych pociągów na trasie Częstochowa – Kraków Płaszów. Na wybranych odcinkach będą osiągać prędkość do 160 km/h. 

29 sierpnia odbył się przejazd techniczny, w którym uczestniczyła Starosta Zawierciański Teresa Mucha-Popiel wraz z Wicestarostą Marią Milejską oraz Prezydentem Miasta Zawiercia Anną Nemś.

Pociągi będą jeździć codziennie, zatrzymując się m.in. w Zawierciu i Łazach.

Pociągi Kolei Śląskich na nowej trasie zatrzymają się na wymienionych stacjach: Częstochowa Raków, Poraj, Myszków, Zawiercie, Łazy, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Dąbrowa Górnicza Południowa, Sosnowiec Maczki, Jaworzno Szczakowa, Trzebinia, Krzeszowice, Zabierzów, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów, Kraków Główny, Kraków Grzegórzki oraz Kraków Zabłocie – w przypadku pociągów kończących bieg na stacji Kraków Płaszów. 

Na pokład inauguracyjnego pociągu wsiedli m.in.: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Aldona Węgrzynowicz, Prezes Zarządu Kolei Śląskich Krzysztof Klimosz, Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sosnowcu Anna Jedynak – Rykała.

Na dworcu głównym PKP w Krakowie przedstawicieli samorządów województwa śląskiego przywitał Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności