Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Wręczenie aktów nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz aktów powierzeń na stanowiska dyrektorów powiatowych szkół

W dniu 29 sierpnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz uroczyste wręczenie aktów powierzeń osobom, które 1 września obejmą stanowiska dyrektorów powiatowych szkół.

Podziękowania odebrała dotychczasowa Pani dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Anna Woźniczko, odchodząca na emeryturę.

Stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali nauczyciele:

- Pani Aneta Wysocka z Zespołu Szkół w Porębie;

- Pan Marcin Janeczek z Zespołu Szkół w Porębie;

- Pani Angelika Fabjańska z Zespołu Szkół w Porębie;

- Pani Monika Czech z Zespołu Szkół w Pilicy;

- Pani Marta Podsiadło z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu;

- Pani Izabela Pawłowska-Polańska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 
w Zawierciu.

Nadanie nauczycielom stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego poprzedzone było zdaniem egzaminu przed komisja egzaminacyjną. 

Starosta Zawierciański wręczył każdemu nauczycielowi akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 

30 i 31 marca 2023 roku zostały przeprowadzone konkursy na dyrektorów szkół.  Postępowania konkursowe wyłoniły kandydatów na dyrektorów w osobach:

- Pani Anny Wójcik w Zespole Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu;

- Pana Grzegorza Pierzchały w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zawierciu;

- Pani Beaty Mędreckiej-Bańki w Zespole Szkół w Porębie;

- Pani Agnieszki Jachimowskiej-Wiślak w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu;

- Pana Grzegorza Wnuka w Zespole Szkół im. generała Józefa Bema w Zawierciu;

- Pani Renaty Kowalczyk w Zespole Szkół w Pilicy.

 Stanowiska zostały powierzone na okres 5 lat szkolnych.

Starosta podziękował dyrektorom, którzy zdecydowali się kontynuować służbę na tym stanowisku, i pogratulował odwagi nowej Pani dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy, która podjęła się tego zadania po raz pierwszy.

W uroczystości wręczenia awansów uczestniczyli: Starosta Zawierciański Gabriel Dors, Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół, Członek Zarządu Powiatu Barbara Kozioł, Sekretarz Powiatu Tomasz Dzierżanowski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Olga Szczygieł.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności