Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Nasze licea w wojewódzkiej czołówce

matury_ok 

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie - w maju w województwie śląskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 27 265 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z woj. śląskiego (4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia) oraz 54 absolwentów – obywateli Ukrainy.

 

Egzamin dojrzałości w województwie śląskim zdało 80 procent przystępujących. Wśród 20 proc. osób, które nie zakończyły w pełni pozytywnie egzaminów -  13 procent nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu (co oznacza, że mają prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu tego roku), a 7 procent maturzystów „oblało” więcej, niż jeden przedmiot.

Najwyższym odsetkiem zdawalności matury w naszym województwie może pochwalić się w tym roku powiat bieruńsko-lędziński – zdało ją tam 85,66 procent maturzystów, z kolei najgorzej poradzili sobie absolwenci przystępujący do matury w powiecie rybnickim (45,34 procent).

 

W naszym powiecie zdawalność wyniosła 77,12 procent!

 Jest to bardzo dobry wynik w porównaniu z najbliżej sąsiadującymi powiatami, jak powiat będziński (68,91 procent) i powiat myszkowski (75,79 procent).

Wśród powiatowych szkół najlepsza zdawalność w liceach ogólnokształcących należy do I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (97,69 procent) i II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu (96,00 procent). 

 

Gratulujemy, te wyniki  to ścisła wojewódzka czołówka! 

Najwyższa zdawalność w powiatowych technikach przypada następującym szkołom:

Technikum nr 4 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu (93,75 procent), Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu (90,48 procent) i Technikum nr 5 w Zespole Szkół im. gen. J. Bema w Zawierciu (84,62 procent).

 

Gratulujemy maturzystom i życzymy powodzenia w procesie rekrutacji na wymarzone studia!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności