Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Obrona cywilna w praktyce. Jak zbudować tarczę obywatelską

W środę 06.11.2024 r. w Centrum Konferencyjno-Biznesowym Stadionu Śląskiego odbyła się konferencja pt. „Obrona cywilna w praktyce. Jak zbudować tarczę obywatelską”.

Na zaproszenie Wojciecha Saługi Marszałka Województwa Śląskiego w konferencji uczestniczyły Starosta Powiatu Zawierciańskiego Teresa Mucha-Popiel wraz z Wicestarostą Powiatu Marią Milejską oraz Członkiem Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Małgorzatą Machurą.

Podczas wydarzenia omówiono wyzwania, które stoją przed Polską i strategie, które pozwolą nam właściwie reagować w sytuacji zagrożenia.  Wiele miejsca poświęcono także kwestiom szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Organizacja tego spotkania to ważny krok w stronę budowy świadomego przygotowania na sytuacje kryzysowe.

Konferencję otworzył Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, a tuż po jego wystąpieniu głos zabrał Wojewoda Śląski Marek Wójcik. Prelegentami w konferencji byli także: Piotr Kuczera  Prezydent Rybnika, Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, płk. Paweł Piątkowski - Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zadania samorządu w nowoczesnej obronie cywilnej omówili: dr Jacek Bartosiak oraz Marek Budzisz- reprezentujący Strategy and Future.

Był też czas na dyskusję uczestników oraz podzielenie się swoimi zapytaniami i spostrzeżeniami z zakresu obrony cywilnej.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności