Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Ostatnia Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego kadencji 2018-2024

Wczoraj odbyła się 72 czyli ostatnia w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego.

Była to sesja szczególna. Pełna podsumowań, ale też wzruszeń.

Przewodnicząca Barbara Laskowska omówiła pracę Rady Powiatu Zawierciańskiego w kadencji 2018-2024.

Następnie Starosta Zawierciański Gabriel Dors przedstawił najważniejsze inicjatywy i inwestycje  mijającej kadencji  (prezentacja dostępna jest w Plikach do pobrania).

Starosta podkreślił, że w obecnej kadencji zadłużenie Powiatu wynoszące w 2018 r. 19,7 mln zł zostało w większości spłacone – w aktualnej chwili wynosi 3,5 mln zł.

Dochody budżetu, których wykonanie w 2018 r. było na poziomie 114 mln zł, w 2023r. wyniosło już 160 mln zł, a dochody zaplanowane na 2024r. wynoszą ponad 227 mln zł.

Starosta omówił najważniejsze inwestycje zrealizowane w powiecie. A tych było naprawdę dużo:

- inwestycje drogowe w każdej gminie;

- remonty w szpitalu na kwotę ponad 100 mln zł;

- przeniesie Wydziału Komunikacji do nowej siedziby;

- powstanie OT WORD;

- scalenia.

Łącznie prawie 270 mln zł wydatkowanych zostało na inwestycje. W dużej mierze wszystkie realizowane one były (i są) przy dużym wsparciu środków zewnętrznych.

- W tej kadencji udało nam się wkroczyć w 21. wiek: mamy wreszcie windę, cały urząd został też sklimatyzowany – dodał Starosta Gabriel Dors.

Starosta podziękował wszystkim radnym, dyrektorom, naczelnikom, pracownikom, a także wójtom i burmistrzom za wszystko, co udało się w tej kadencji zrobić.  

Przewodniczący wszystkich stałych Komisji w Radzie Powiatu podsumowali pracę swoich komisji również dziękując za rzetelną i odpowiedzialną pracę.

Komisje pracowały w składzie:

KOMISJA BUDŻETU I INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

Marcin WOJCIECHOWSKI - Przewodniczący

Leszek KALAGA - Wiceprzewodniczący

Maria MILEJSKA

Teresa MUCHA-POPIEL

Bogusław PIOTROWSKI

 

KOMISJA ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU

Małgorzata MACHURA - Przewodnicząca

Grzegorz PIŁKA - Wiceprzewodniczący

Karol HADRYCH

Barbara KOZIOŁ

Mariusz PIOTROWSKI

 

KOMISJA ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ

Dorota PYTLIK - Przewodnicząca

Tadeusz CZOP – Wiceprzewodniczący

Jarosław KLESZCZEWSKI

Izabela MACIĄŻEK-MAZUR

Maria MILEJSKA

Zbigniew ROK

Paweł SOKÓŁ

Andrzej WILK

 

KOMISJA EDUKACJI

Dariusz BEDNARZ- Przewodniczący

Andrzej WILK - Wiceprzewodniczący

Barbara KOZIOŁ

Izabela MACIĄŻEK-MAZUR

Małgorzata MACHURA

Grzegorz PIŁKA

Krzysztof WRONA

 

KOMISJA ROLNICTWA, LEŚNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Stanisław DĄBROWA - Przewodniczący

Mariusz PIOTROWSKI - Wiceprzewodniczący

Tadeusz CZOP

Paweł SOKÓŁ

 

KOMISJA REWIZYJNA

Teresa MUCHA-POPIEL - Przewodnicząca

Leszek KALAGA - Wiceprzewodniczący

Dariusz BEDNARZ

Andrzej DANECKI

Stanisław DĄBROWA

Karol HADRYCH

Dorota PYTLIK

 

KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI

Bogusław PIOTROWSKI - Przewodniczący

Marcin WOJCIECHOWSKI - Wiceprzewodniczący

Andrzej DANECKI

Jarosław KLESZCZEWSKI

Zbigniew ROK

Krzysztof WRONA

 

Za współpracę dziękowali także Barbara Kozioł Członek Zarządu Powiatu, Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół, Andrzej Wilk wiceprzewodniczący Rady, Jarosław Kleszczewski w imieniu radnych PO i Maria Milejska w imieniu Klubu Radnych Zdrowy Powiat Zawierciański oraz radni Stanisław Dąbrowa i Krzysztof Wrona.  

Starosta Zawierciański Gabriel Dors wspólnie z Przewodniczącą Barbarą Laskowską wręczyli symboliczne upominki i podziękowania wszystkim radnym, członkom Zarządu oraz Skarbnikowi Powiatu Halinie Mackiewicz, Tomaszowi Dzierżanowskiemu Sekretarzowi Powiatu i Annie Bryle Kierownikowi Biura Rady Powiatu.

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności