Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Pobiegli po zdrowie

„Bieg po zdrowie” – pod takim tytułem odbyła się we wtorek 11 czerwca w Parku Miejskim im A. Mickiewicza w Zawierciu coroczna akcja profilaktyczno-zdrowotna.


Organizatorami Biegu, odbywającego się pod patronatem Prezydent Zawiercia Anny Nemś byli: 
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu.


 W wydarzeniu na zaproszenie organizatorów uczestniczyła Małgorzata Machura Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, która dopingowała dzieci podczas zawodów i przebiegła wraz z zaproszonymi gośćmi pierwszy odcinek trasy.


W biegu rywalizowali uczniowie klas IV szkół podstawowych z terenu gminy Zawiercie.


  Po zakończeniu zmagań na trasie młodzi ludzie mogli wykazać się także wiedzą:
- na temat zasad zdrowego stylu życia,
- udzielania pierwszej pomocy i zachowania nad wodą – warsztaty poprowadzili przedstawiciele WOPR Zawiercie.


A o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje mówił czwartoklasistom funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji Zawiercie Policja Zawiercie.
Dzieci także oglądały "od środka" wygląda wóz strażacki.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności