Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Reprezentacja Powiatu na Dożynkach Jasnogórskich

Dożynki Jasnogórskie

 

W dniach 3 i 4 września w Częstochowie na Jasnej Górze odbywały się Dożynki Jasnogórskie - ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony.

W tym roku na Dożynkach Jasnogórskich Powiat Zawierciański reprezentował Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowa z gminy Irządze wraz z Wójtem Janem Molendą i Przewodniczącą Rady Gminy Agatą Cyganek.

Przypomnijmy: wieniec dożynkowy przygotowany przez Panie z KGW Wilków zdobył I miejsce na Powiatowo-Gminnym Święcie Plonów w Kroczycach i tym samym cała ekipa wieńcowa została delegowana do reprezentowania Powiatu na Dożynkach Jasnogórskich.

W Darach Ołtarza nasza delegacja przekazała kosz wypełniony owocami, warzywami, miodem, wędliną i przetworami od lokalnych wytwórców.

W dożynkach uczestniczyła również delegacja reprezentująca jedyną szkołę rolniczą w naszym powiecie: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu.

W sobotę o godz. 12.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się konferencja połączona z wręczeniem odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa”.  Podczas konferencji wręczono również inne ważne wyróżnienia i nagrody. Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół był w grupie przedstawicieli Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników, którzy otrzymali od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka symboliczny puchar za działalność opozycyjną w latach 1982-1989.

 

Dożynkom na Jasnej Górze od lat towarzyszy Krajowa Wystawa Rolnicza organizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W tym roku była to XXXI edycja tego wydarzenia. Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności