Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Ruiny pałacu wraz z zabytkowym parkiem od dziś są własnością Gminy Włodowice

Akt Notarialny

Od dziś Gmina Włodowice jest właścicielem gruntów sąsiadujących z Urzędem, zabudowanych ruinami XVII-wiecznego pałacu oraz pozostałościami zabytkowego parku.

Starosta Zawierciański Gabriel Dors, reprezentujący Skarb Państwa podpisał dziś z Wójtem Gminy Włodowice Adamem Szmukierem Akt Notarialny potwierdzający zbycie w/w nieruchomości w drodze darowizny, zgodnie z Zarządzeniem nr 324/2020 Wojewody Śląskiego.

Warto zauważyć, że przekazanie nieruchomości odbywa się w czasie trwających obchodów 800-lecia Włodowic. Miejmy nadzieję, że uda się Gminie przywrócić choć częściowo jej dawny blask – za co trzymamy kciuki!

Galeria zdjęć

a3 a1 a2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności