Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Seminarium w Rydze

Seminarium w Rydze

Pan Dariusz Markiewicz, nauczyciel Zespołu Szkół w Porębie uczestniczył w dniach 13 – 16 września br. w seminarium kontaktowym programu Erasmus+, które odbywało się w Rydze.

Organizatorem spotkania była Łotewska Agencja Narodowa

Motywami przewodnimi seminarium, w którym udział brali przedstawiciele szkół oraz organizacji pozarządowych z kilkunastu europejskich krajów było przybliżenie zasad aplikowania o granty edukacyjne w ramach partnerstwa na małą skalę oraz partnerstw strategicznych, a także omówienie działań ukierunkowanych na przygotowanie i realizację projektów wspierających uchodźców i lokalne społeczności.


Uczestniczący w wydarzeniu przedstawiciel Zespołu Szkół w Porębie miał okazję zarówno lepiej poznać sam proces aplikowania, jak również nawiązać liczne kontakty z potencjalnymi partnerami międzynarodowej współpracy. W czasie licznych warsztatów uczestnicy seminarium uczyli się współpracy oraz efektywnej komunikacji w międzykulturowym środowisku. Zaprezentowane zostały przykłady zrealizowanych już z sukcesem projektów, o których podyskutować można było z ich beneficjentami.


Udział w seminarium programu Erasmus+ możliwy był dzięki informacjom zamieszczonym na stronie Śląskiego Kuratorium Oświaty. 

- Cieszę się, że udział w seminarium pana Dariusza Markiewicza, nauczyciela ZS w Porębie doszedł do skutku - mówi Beata Mędrecka-Bańka, dyrektor ZS w Porębie.  -  Inicjatywy podejmowane przez nauczycieli, zainteresowanych europejskim wymiarem edukacji oraz wymianą doświadczeń z placówkami edukacyjnymi spoza granic naszego kraju są cenne i z pewnością okażą się korzystne zarówno dla kadry pedagogicznej, jak i uczniów.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności