Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Seniorzy na jurajskich szlakach

seniorzy 

W ramach akcji „Zdrowie na jurajskim szlaku – LATO 2025” Powiatowa Rada Seniorów odwiedziła Pilicę.

Spotkanie rozpoczęło się na Rynku w Pilicy przy Ratuszu, z którego rozległy się dźwięki pięknej muzyki klasycznej zachęcającej do zwiedzania miasta.

Powiatową Radę Seniorów powitał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, a w imieniu Starosty Powiatu Zawierciańskiego przywitała wszystkich Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Bogusława Seweryn.

Przewodnicząca Powiatowej Rady Sportu Krystyna Męcik zachęciła do udziału w planowanej trasie widokowo-turystycznej z kijkami Nordic – Walking. Rozpoczęcie marszu zainaugurował hejnał z wieży ratuszowej.

Etapami trasy były m.in. Kolegiata Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy, zabytkowy zespół pałacowo- parkowy oraz Zespół Szkół w Pilicy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności