Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

00000 

Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół uczestniczył w sobotę 13 maja na zaproszenie Polskiego Związku Motorowego w Katowicach w  44 Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, odbywającym się w Szkole Podstawowej w Kroczycach.


 O tytuł najlepszej drużyny na Śląsku w dwóch kategoriach wiekowych walczyło łącznie 16 drużyn.
 

 W finale brały udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych województwa śląskiego, wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych i okręgowych. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z rozwiązaniem testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielaniem praktycznej pomocy przedmedycznej oraz wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze sprawnościowym. Wszystkie te konkurencje odbywały się pod nadzorem sędziów. Niesamowite emocje i chęć bycia najlepszym towarzyszyła wszystkim uczestnikom.
 

A oto najlepsi.
 

W grupie młodszej:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach,
II miejsce Szkoła Podstawowa numer 1 w Mierzęcicach
III miejsce Szkoła Podstawowa w Psarach.
 

 W grupie starszej:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Mierzęcicach
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach.


 Zwycięskie zespoły spróbują teraz swoich sił w zmaganiach ogólnopolskich.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności