Starostwo Powiatowe w Zawierciu

XXIII Turniej Jednego Wiersza o Laur Wespazjana Kochowskiego

000a (2) 

Jan Gumbisz z Kielc został Laureatem XXIII Turnieju Jednego Wiersza o Laur Wespazjana Kochowskiego i to on otrzymał z rąk Starosty Powiatu Zawierciańskiego Teresy Mucha - Popiel symboliczny Laur. Jak sam wspomniał, walczył o Laur od 6 lat.

W sobotę  25 maja br. odbył się finał XXIII Turnieju Jednego Wiersza o Laur Wespazjana Kochowskiego – konkursu poetyckiego pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny.

Swoje utwory poetyckie nadesłało do konkursu aż 115 autorów.

Prace oceniało Jury w składzie:

Elżbieta Gąsior – emerytowana nauczycielka ze Szczekocin, 

Andrzej Kopeć – prawnik, regionalista, dziennikarz,

Ewa Napora – pisarka, poetka, hafciarka, koronkarka, fotografka,

Maciej Równicki – nauczyciel, regionalista z Sędziszowa,

Paweł Sokół – radny Powiatu Zawierciańskiego, regionalista,

Tadeusz Stolarski – nauczyciel, regionalista z Włoszczowy,

Grzegorz Dudała – malarz, poeta, wycinkarz, instruktor w MGOKiS w Szczekocinach,

Joanna Brożek – dyrektor MGBP w Szczekocinach, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic.

Pomysłodawcami turnieju są Anna i Antoni Moś z miejscowości Goleniowy. Od początku turniej wspierają dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Szczekocinach, pracownicy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

A oto wyniki - nagrody główne w XXIII TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA

Kat. Szkoła Podstawowa klasy 1-3

I Miejsce: Katarzyna Róg - Małogoszcz

II Miejsce: Bartosz Porzucek - Małogoszcz

III Miejsce: Amelia Taranek - Małogoszcz

 

WYRÓŻNIENIA:

- Kacper Borowski - Małogoszcz

- Kacper Dembski - Zawiercie

- Pola Antoniewicz - Szczekociny

- Krzysztof Polkowski - Szczekociny

 

Kat. Szkoła Podstawowa klasy 4-8

I Miejsce: Bartosz Matyśkiewicz - Waleńczów

II Miejsce: Natalia Szczygieł - Małogoszcz

III Miejsce: Magdalena Kultys - Włoszczowa

 

WYRÓŻNIENIA:

- Julia Jabłońska - Krasocin

- Maja Gonera - Zawiercie

- Krzysztof Berdychowski - Zawiercie

 

Kat. Szkoła Ponadpodstawowa

I Miejsce: Marek Książek - Kluczewsko

II Miejsce: Krzysztof Matyśkiewicz - Waleńczów

III Miejsce: Arkadiusz Kuta - Busko-Zdrój

 

WYRÓŻNIENIA:

- Szymon Fabjański - Szczekociny

- Julia Frączek - Węgrzynów

- Daria Jakubowska - Włoszczowa

-Anna Lichosik - Krasocin

 

Kat. Dorośli

I Miejsce: Jan Gumbisz - Kielce

II Miejsce: Elżbieta Stępczyńska - Zawiercie

II Miejsce ex aequo: Joanna Wyderka - Zawiercie

III Miejsce: Ewa Lipska - Zawiercie

 

WYRÓŻNIENIA:

- Józef Nocuń - Gliwice

- Elżbieta Skutnik – Zawiercie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za możliwość wysłuchania pięknych utworów. 

Organizator Turnieju Antoni Moś na pamiątkę dzisiejszego finału obdarował Starostę Teresę Mucha – Popiel publikacjami zawierającymi wiersze nagrodzone we wcześniejszych edycjach turnieju (na przestrzeni 20 lat). 

Warto dodać, że także Jurorzy oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających na terenie gminy Szczekociny wręczyli swoje nagrody autorom tych wierszy, które ich najbardziej poruszyły.
Stąd niektórzy uczestnicy zostali wielokrotnie obdarowani i docenieni. To piękna tradycja.


Wszystkim uczestnikom Turnieju jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy niekończącej się weny twórczej!

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności